BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

Apie Europos Sąjungos ir Centrinės Amerikos prekybos susitarimą

2013 m. įsigaliojo Europos Sąjungos (ES) prekybos susitarimas su Centrinės Amerikos (ES ir Centrinės Amerikos asociacijos susitarimo prekybos ramstis (IV dalis)). Susitarimas palaipsniui atveria rinkas abiejose pusėse ir didina prekybos bei investavimo aplinkos stabilumą ir nuspėjamumą. Prekybos ramstis yra išsamus, panašus į laisvosios prekybos susitarimą su Kolumbija, Peru ir Ekvadoru bei ES ir Korėjos laisvosios prekybos susitarimą, kurie priklauso naujos kartos laisvosios prekybos susitarimams. Be prekybos liberalizavimo ir prekybos, paslaugų ir investicijų palengvinimo, jis taip pat apima viešuosius pirkimus, konkurenciją, intelektinės nuosavybės teises, prekybą ir tvarų vystymąsi bei skatina ekonominę regioninę integraciją.

Apie prekybos sutarties vertinimą

Praėjus keleriems šio susitarimo įgyvendinimo metams, vertinimo tyrimu siekiama išanalizuoti jo ekonominę ir socialinę įtaką bei poveikį žmogaus teisėms (įskaitant darbo teises) ir aplinkai.

Vertinimą atlieka Vokietijoje įsikūrusi ekonominių tyrimų ir konsultavimo įmonė „BKP Economic Advisors“, bendradarbiaudama su „Trade Impact B.V.“, „Global Sustainable Solutions“, „Trinomics“, „Foundation Rural Development Consult“ (CDR), „NL-investmentconsulting BV“, universitetu Kosta Rika. Darbai pradėti 2021 m. Sausio mėn ir truks 14 mėnesių. Šioje svetainėje pranešime apie vertinimo eigą, įskaitant konsultacijas su suinteresuotosiomis šalimis, taip pat skelbsime visas parengtas ataskaitas (pradinę, tarpinę ir galutinę).