BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LT-lietuvių kalba / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

Euroopa Liidu ja Kesk-Ameerika vahelise kaubanduslepingu kohta

Alates 1. augustist 2013 on ajutiselt kohaldatud ELi ja Kesk-Ameerika assotsiatsioonilepingu kaubandussammast (IV osa). Leping avab järk-järgult mõlema poole turud ning suurendab kaubandus- ja investeerimiskeskkonna stabiilsust ja prognoositavust. Kaubandussammas on terviklik, sarnane vabakaubanduslepinguga Colombia, Peruu ja Ecuadoriga ning ELi ja Korea vabakaubanduslepinguga, mis kuuluvad uue põlvkonna vabakaubanduslepingutesse. Lisaks kaubanduse liberaliseerimisele ning kaupade, teenuste ja investeeringute hõlbustamisele hõlmab see ka riigihankeid, konkurentsi, intellektuaalomandi õigusi, kaubandust ja säästva arengu peatükki ning edendab majanduslikku piirkondlikku integratsiooni.

Kaubanduslepingu hindamise kohta

Pärast mitmeaastast rakendamist analüüsitakse hindamisuuringus lepingu majanduslikke ja sotsiaalseid mõjusid ning mõju inimõigustele (sealhulgas tööõigustele) ja keskkonnale.

Hindamise viib läbi Saksamaa majandusuuringute ja konsultatsioonifirma BKP Economic Advisors koostöös Trade Impact B.V., Global Sustainable Solutionsi, Trinomicsi, Foundation Rural Development Consult (CDR), NL-investmentconsulting B.V., University of University Costa Rica. Töö algas jaanuaris 2021 ja jätkub üle 14 kuu. Sellel veebisaidil teavitame teid hindamise käigust, sealhulgas konsultatsioonidest sidusrühmadega, samuti avaldame kõik koostatud aruanded (algus-, vahe- ja lõpparuande).