BG-български език / CS-čeština / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LT-lietuvių kalba / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

Euroopa Liidu ja Kesk-Ameerika vahelise kaubanduslepingu kohta

Alates 1. augustist 2013 on ajutiselt kohaldatud ELi ja Kesk-Ameerika assotsiatsioonilepingu kaubandussammast (IV osa). Leping avab järk-järgult mõlema poole turud ning suurendab kaubandus- ja investeerimiskeskkonna stabiilsust ja prognoositavust. Kaubandussammas on terviklik, sarnane vabakaubanduslepinguga Colombia, Peruu ja Ecuadoriga ning ELi ja Korea vabakaubanduslepinguga, mis kuuluvad uue põlvkonna vabakaubanduslepingutesse. Lisaks kaubanduse liberaliseerimisele ning kaupade, teenuste ja investeeringute hõlbustamisele hõlmab see ka riigihankeid, konkurentsi, intellektuaalomandi õigusi, kaubandust ja säästva arengu peatükki ning edendab majanduslikku piirkondlikku integratsiooni.

Kaubanduslepingu hindamise kohta

Pärast mitmeaastast rakendamist analüüsitakse hindamisuuringus lepingu majanduslikke ja sotsiaalseid mõjusid ning mõju inimõigustele (sealhulgas tööõigustele) ja keskkonnale.

Hindamise viib läbi Saksamaa majandusuuringute ja konsultatsioonifirma BKP Economic Advisors koostöös Trade Impact B.V., Global Sustainable Solutionsi, Trinomicsi, Foundation Rural Development Consult (CDR), NL-investmentconsulting B.V., University of University Costa Rica. Töö algas jaanuaris 2021 ja jätkub üle 14 kuu. Sellel veebisaidil teavitame teid hindamise käigust, sealhulgas konsultatsioonidest sidusrühmadega, samuti avaldame kõik koostatud aruanded (algus-, vahe- ja lõpparuande).

Study Timeline

January 2021

Kick-off

The kick-off meeting with the Commission was held on 20 January 2021 and launched the inception phase, during which the methodology will be finalised.
April 2021

Inception report

The draft inception report will be published to invite comments from stakeholders before finalisation.
June 2021 to February 2022

Online public consultation and workshops in Costa Rica, Guatemala, El Salvador, Honduras, Nicaragua and Panama

The online public consultation will be published by the European Commission and use the EUSurvey tool. Workshops and interviews are planned to be organised in the partner countries.
January 2022

Interim report

The interim report will be published to provide an update of the research status and to invite comments from stakeholders.
May 2022

Draft final report

The draft final report will be published to invite comments from stakeholders before finalisation.
July 2022